Interaktivní aplikace v mých hodinách

Upozornění: 

Telefony dle školního řádu nesmí být bez povolení vyučujícího využívány. Teprve po mém pokynu mohou žáci své telefony zapnout (musí však být vypnutý zvuk). Po skončení hodiny všichni žáci své telefony vypnou a uschovají do tašky. 

Abych předešel nedorozumění: 

Chtěl bych upozornit, že nevyžaduji ode všech, aby žáci nosili do školy telefon a nezodpovídám za něj. Vím, že někdo telefon vůbec nemá, nebo si rodiče nepřejí, aby byl telefon vůbec ve škole - rozumím tomu.  Jen to prosím zvažte - dělám to pro děti. Na rovinu mohu napsat, že pro mě je to práce navíc (vytváření kvízů zabere dost času), tudíž pokud nebude alespoň polovina třídy aktivní (s telefony budou moci pracovat aspoň ve dvojicích) nemá pro mě cenu kvízy tvořit. Děkuji za pochopení.

Aplikace KAHOOT!

Co to je? 

Aplikace Kahoot! je interaktivní aplikací, která se využívá v různých odvětvích - také ve školství. V ČR není tolik známá, my jsme první, kteří u nás na škole budou tuto aplikaci využívat.

Co to pro nás rodiče znamená a co k tomu bude moje dítě potřebovat?

Pro Vás rodiče nejde o žádné zásadní změny, žáci budou pouze potřebovat:

  • Jakýkoliv telefon nebo tablet s operačním systémem Android nebo značky Iphone - o připojení k internetu jsem se již postaral (telefon musí disponovat funkcí WIFI, což je standardní funkce dnešních telefonů) - heslo k wifi znám pouze já - žáky připojím.
  • Stáhnout z Obchod Play nabo App Strore bazplatnou aplikaci Kahoot! - následně se zadá věk a vybere se pro jaký účel bude aplikace využívána - studenti. Pokud se Vám nepodaří aplikaci stáhnout, udělám to s dětmi já během přestávky - to není problém.

K čemu se Kahoot! dá v 5. třídě využít a jak to bude probíhat?

Mojí vizí je využívat tuto aplikaci v předmětech Vlastivěda a Informatika, Přírodověda a případně i Český jazyk. Kvízy budou tvořeny průběžně na zadané téma. Žáci se pomocí číselného kódu (který uvidí na tabuli) k testu přihlásí a zadají své jméno. Na interaktivní tabuli se zobrazí daná otázka společně s výběrem ze 4 odpovědí. Telefon v tu chvíli funguje jako hlasovací zařízení - žák zvolí jednu z odpovědí, která je dle něho správná. Na tabuli se mi následně ukáží odpovědi, tudíž vidím, jak na tom třída je. Žáci získávají za správné odpovědi body.

Kvízy lze trénovat i z domova, a to takto: v aplikaci Kahoot! kliknout na lupu a zadat do vyhledávače mojeposadka. Zobrazí se mnou zveřejněné testy k procvičení.  

Proč jsem se rozhodl pro tento způsob výuky:

  • efektivní učení hrou,
  • dle mých předchozích zkušeností jsou z této formy žáci nadšení,
  • zpestření hodiny,
  • pro mě online přehled o tom, jak žáci látku ovládají,
  • možnost, mnou vytvořené kvízy, trénovat také doma - příprava na test (bude upřesněno).
© 2019 Ing. Daniel Barták, Základní škola Mukařov, Školní 88, Mukařov 251 62 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky